Hakijoille

Koulutuksiimme haetaan sähköisillä hakulomakkeilla wilma-järjestelmän tai yhteishaun kautta. Jokaisen koulutuslinjan sivulta löytyy hakuajat ja -ohjeet.

Koulutuksien hakuajat:

– LPT, liikuntaneuvoja: yhteishaku 2017 on päättynyt
– LOOPS, liikuntaneuvoja oppisopimuskoulutus: jatkuva haku mahdollista
– HAT, hieroja:haku alkanut! Täytä hakemus viimeistään 25.5.2017
–  LAT, liikunnan at: hakuaika päättynyt
– Averett University, Bachelor´s degree: – haku on alkanut, hae viimeistään 31.5.2017

Lisätietoa koulutusohjelmista ja niihin hausta saat koulutuspäälliköltä, ohjelmavastaavilta tai opintotoimistosta. Kaikkiin ohjelmiin hakuajat tarkemmin ko. koulutuksesta kertovalla sivulla.

Lisätietoja

Marjukka Tiainen
Koulutusjohtaja
puh. +358 44 77 55 336
Sähköposti marjukka.tiainen@pajulahti.com

Hanna Junes
liikunnanopettaja, LPT-koulutusohjelma
puh. +358 44 77 55 331
Sähköposti hanna.junes@pajulahti.com

Janne Lahtinen
liikunnanopettaja, opintojen ohjaaja, LPT-koulutusohjelma
puh. +358 44 7755 351
Sähköposti janne.lahtinen@pajulahti.com

Katja Hautaniemi
liikunnanopettaja, Averett University yhteistyö
puh. +358 44 7755332
Sähköposti katja.hautaniemi@pajulahti.com

Katja Väisänen
liikunnanopettaja, HAT-koulutusohjelma
puh. +358 44 7755339
Sähköposti katja.vaisanen@pajulahti.com

Maria Anttila
liikunnanopettaja, LAT-koulutusohjelma
puh. +35844 7755 335
Sähköposti maria.anttila@pajulahti.com

Virpi Remahl
liikunnanopettaja, soveltavan liikunnan asiantuntija
puh. +358 44 7755 350
Sähköposti virpi.remahl@pajulahti.com

Hanna Barybina
Opintosihteeri, kirjastonhoitaja
puh. +358 44 77 55 394
Sähköposti hanna.barybina@pajulahti.com

Marja Gran
Opintosihteeri
puh. +358 44 7755 395
Sähköposti marja.gran@pajulahti.com